Beşiktaş’tan sakatlık açıklaması: Onana, Kılıç ve Rashica’nın durumları

Beşiktaş Kulübü, Sakaryaspor ile oynanan hazırlık maçında sakatlanan Jean Onana, Yakup Arda Kılıç ve Kosova Milli Takımı’nda sakatlanan Milot Rashica’nın durumları hakkında açıklama yaptı.

Siyah-beyazlı kulüp; Jean Onana’nın ‘uyluk üst adalesinde (iliopsoas) gerilme ve kanama’ tespit edildiğini, Yakup Arda Kılıç’ta ‘arka adalesinde (biseps femoris) gerilme ve kanama’ olduğunu açıkladı. Kosova Milli Takımı antrenmanında sakatlanan Milot Rashica’da ise ‘uyluk iç adalesinde (adduktor longus) gerilme ve ödem’ tespit edildiği belirtildi.

Beşiktaş’tan yapılan açıklama şu şekilde:

“Futbol A Takımımızın Sakaryaspor ile oynadığı özel maçta sağ uyluk arka adalesinde ağrı hisseden Jean Onana’nın Acıbadem Altunizade Hastanesi’nde yapılan MR görüntülemesinde uyluk üst adalesinde (iliopsoas) gerilme ve kanama tespit edilmiştir.

Aynı müsabakada sol uyluk arka adalesinde ağrı hissederek oyuna devam edemeyen futbolcumuz Yakup Arda Kılıç’ın yapılan MR görüntülemesinde uyluk arka adalesinde (biseps femoris) gerilme ve kanama saptanmıştır. Kosova milli takımının 17 Kasım 2023 tarihinde gerçekleştirdiği antrenmanda sağ uyluk iç adalesinde ağrı hisseden futbolcumuz Milot Rashica’nın uyluk iç adalesinde (adduktor longus) gerilme ve ödem tespit edilmiştir. Futbolcularımızın tedavilerine sağlık ekibimizce başlanmıştır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x