Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sirkeci-Kazlıçeşme Raylı Sistem Hattı açılışına katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sirkeci-Kazlıçeşme Raylı Sistem Hattı açılışına katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelmeden önce doğum günü için özel olarak hazırlanan video izlettirildi.

Ardından konuşmasını gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, vizyon projelerden bahsetti.

İstanbul’un çöp ve çamur dönemlerinden bahseden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasından öne çıkan satır başları ise şu şekilde;

“Teveccühünüz ve muhabbetiniz için teşekkür ediyorum”

Buradan sizlerin vasıtasıyla tüm İstanbul’a tüm Zeytinburnu’na en içten selamlarımı gönderiyorum. Teveccühünüz ve muhabbetiniz için teşekkür ediyorum. Bugün şehrimizin ulaşımını rahatlatmanın yanı sıra aynı zamanda tarihi boyutu da olan anlamlı bir açılış töreni ile bir aradayız. Kazlıçeşme-Sirkeci raylı sistemi ülkemizin en eski demir yollarından biridir. İlk kısmı bundan 153 yıl önce hizmete giren hat özellikle Bakırköy ve Yeşilköy’ün gelişmesine büyümesine önemli katkılar sağlamıştır.

Yaklaşık 141 yıl boyunca İstanbul ulaşımının omurgalarından biri olan hattımız Marmaray’ın açılışı ile birlikte hizmetini tamamlamıştır. Gebze-Halkalı banliyö hattı metroya dönüştürülerek hizmete devam ederken, Sirkeci ile Kazlıçeşme istasyonları arasındaki 8,3 kilometre uzunluğundaki kesim atıl durumda kalmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x