Kademe, Kreş, Konukevi ve Yaşlı Bakımevi Açılışa Hazır

Ayvalık Belediyesi temizlik işleri, destek ve kademe hizmetlerini tam donanımlı bir binada toplandı. Tam donanımlı binada, belediye hizmetlerinde kullanılan araçların bakım, onarım ve tamirinden, araç, malzeme temizleme istasyonlarına, depolama alanlarına A’dan Z’ye her şey düşünüldü.

İki katlı yapının üst katında, personelin dinlenme alanları, sosyal alanlar, yemek bölümü, toplantı ve yönetim alanları yer aldı. İnşaatı tamamlanan binanın resmi açılışı kısa bir süre sonra gerçekleştirilecek. Destek ve kademe hizmetleriyle birlikte artık daha kullanışlı ve koordineli olarak çalışmalarını sürdürecek. Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, Yeni Mahalle’de inşaatı tamamlanan destek hizmetleri bünyesindeki ahşap, metal ve tüm atölyeler ile kademe hizmetlerine bağlı tüm araç filosunun bir arada toplanıp hizmetleri daha organize bir şekilde sürdüreceklerini ifade etti.

AYVALIK, TAM DONANIMLI KREŞ VE KONUK EVİ’NE KAVUŞUYOR…

Ayvalık Belediyesi, 150 Evler Mahallesi’nde kapalı ve açık alanlarıyla toplam 1066 m2 üzerine inşa edilecek bir “Kreş ve Konukevi” projesini yaşama geçiriyor.

Ayvalık’ı en güzel hizmetlerle buluşturmaya var gücüyle devam eden Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin;“Belediye Meclisimizce alınan kararla Ayvalık’ımızı tam donanımlı bir kreş ve konukevi’ne kavuşturacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Söz verdiğimiz gibi, Ayvalık’ın ilk tam donanımlı kreş ve konukevi’ni çok yakında hizmete açıyoruz” dedi.

İki ayrı girişi bulunan binanın ilk iki katında 6 yaşına kadar çocukların gündüz bakımevi hizmeti sunacağını hatırlatan Belediye Başkanı Mesut Ergin, uzman kadrosuyla Belediye bünyesinde hizmet verecek kreşin, sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerinden biri olacağını söyledi. Konukevi’nin ise 15 bağımsız odasında 50’yi aşkın kişinin konuk edilecek şekilde tasarlandığına da değinen Başkan Ergin şu bilgileri verdi:

“Kente gelen öğrencileri, gençleri, sporcuları, konuklarını en iyi şartlarda konukevimizde ağırlayacağız. Ayvalık’ın en ihtiyaç duyulan noktalarından birinde hizmet verecek projemizi, kentimizin diğer bölgelerinde de ivedilikle uygulamaya devam edeceğiz. Projenin kreş bölümü toplam 479 m2 olacak. İlgili yönetmeliklere uygun şekilde göre projelendirilmiş olup, 18-36 ay uyku ve oyun odasından, ayrı ayrı olmak üzere 3-4 yaş, 4-5 yaş ve 5-6 yaş etkinlik, uyku ve oyun odalarına, yemekhane, revir, açık oyun ve etkinlik alanlarına, öğretmenler odası ve idari ofis bölümlerine kadar a’dan z’ye her şey düşünüldü.Belediye Konukevi bölümü ise yemek alanlarından, sosyal alanlara, dinlenme ve toplanma alanlarına kadar her imkâna sahip olacak.Çocuklarımıza güçlü yatırımlarla güzel bir gelecek hazırlıyoruz, çünkü bizi bu kentin çocukları, bu kentin insanları ilgilendiriyor. Geleceğin Ayvalık’ını, Ayvalık’ın Geleceğini hazırlıyoruz.”

AYVALIK’TA İKİNCİ BAHAR…

Ayvalık Belediyesi’ne ait değerli arazi üzerinde yardımsever Cihan Şişman’ın inşaatını tamamladığı, tefrişatına Ayvalık Belediyesi’nin başladığı Ayvalık’ın ilk yaşlı bakımevinin hizmete açılmasına sayılı günler kaldı.

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, bağışçı Cihan Şişman ve açılışın ardından idaresini gerçekleştirecek olan gönüllü yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Sebahat Cihan Şişman Yaşlı Bakımevi’ni ziyaret ederek çalışmaları denetledi.

Sahilkent (Şirinkent) Mahallesi’ndeki Ayvalık’ın ilk tam donanımlı Sebahat Cihan Şişman Yaşlı Bakımevi’nin çok yakında Ayvalıklı hemşehrilerine hizmet vereceğini ifade eden Belediye Başkanı Mesut Ergin, “Söz Verdik Yapıyoruz! Tefrişatın tamamlanmasının ardından kısa süre içinde açılışını gerçekleştireceğiz. Ayvalık halkı ile birlikte sürdürülebilir olarak devamına katkı sunmak amacıyla yaşlı bakımevini idare edecek olan derneğimizin kuruluşunu gerçekleştirdik. Önümüzdeki süreçte; yeni gönüllülerin katılımıyla büyüyecek derneğimizle birlikte Yaşlı Bakımevimizi ziyaret ettik. Detaylar tamamlanıyor, tefrişatı da kısa içinde bitirilecek ve Ayvalıklılar ile birlikte açılışını gerçekleştireceğiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x