Pedal Çevirerek Guinness Rekorlar Kitabı’na Girdiler

Herkes İçin Spor Federasyonu ve Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın ortaklaşa düzenlediği etkinlikte, İstanbul’da 1653 bisikletle “Dünyanın En Uzun Bisiklet Hattı” oluşturuldu. Bu sayede, Türkiye bir kez daha Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeyi başardı.

2024 Hareketlilik Yılı kapsamında Beykoz Spor Ormanı’nda gerçekleşen etkinliğe Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ve Herkes İçin Spor Federasyonu Başkanı Kerim Çomoğlu da katıldı.

Etkinlikte konuşan Bakan Bak, 2024’ü “Hareketlilik Yılı” ilan ettiklerini ve tüm vatandaşları spor yapmaya teşvik ettiklerini söyledi. Bisikletin İstanbul için çok önemli olduğunu vurgulayan Bakan Bak, “İstanbul’u bisiklet şehri yapacağız” dedi.

Herkes İçin Spor Federasyonu Başkanı Kerim Çomoğlu ise federasyon olarak her yaştan bireyin daha sağlıklı olması için çalıştıklarını ve sporun yaşam biçimi haline getirilmesi için çaba gösterdiklerini ifade etti.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın da İstanbul’un bisiklet şehri olma yolunda hızla ilerlediğini ve bunun hem sağlık hem de ekonomi açısından birçok fayda sağlayacağını söyledi.

Konuşmaların ardından 1653 bisiklet, katılımcılara kurayla dağıtıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x