TEKNOFEST İzmir Başladı: Yerli Teknolojiler ve Dopdolu Etkinlikler Ziyaretçileri Bekliyor

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3) ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafınca düzenlenen havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST İzmir, bugün itibariyle ziyaretçilerine kapılarını açtı. Büyük etkinlik hakkında bilmeniz gereken her şey burada!

Kaynak: https://www.donanimhaber.com/teknofes…

Cumhuriyetin 100.yılına özel olarak bu yıl üç farklı şehirde düzenlenen havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST, rotasını son olarak İzmir’e çevirdi.

Bugün itibariyle kapılarını açan TEKNOFEST İzmir, 27 Eylül-1 Ekim tarihlerinde Çiğli Havalimanında ziyaret edilebilecek.

Savunma sanayi, havacılık ve teknoloji alanlarında faaliyet yürüten yüzlerce yerli üretici, festivalde 300’den fazla standla boy gösterecek.

121 farklı kurumun katkılarıyla düzenlenecek TEKNOFEST İzmir, aynı zamanda sayısız yarışmaya ve dopdolu etkinliklere de ev sahipliği yapacak.

Katılımcılar ilk günden itibaren ‘Dikey Rüzgar Tüneli’, ‘İklim Tüneli’, ‘Güneş Gözlemi’, ‘Planetaryum’, ‘Uzay Temalı Çocuk Parkı’, ‘Simülasyon Deneyim Alanları’, ‘Katılımcı Stant Aktiviteleri’, ‘Kara ve Hava Araç Sergisi’, ‘Sıcak Hava Balonu’ ve ‘Pedallı Uçuş’ gibi birçok etkinliği deneyimleyebilecek.

Ek olarak, festival boyunca Akıncı, Aksungur, Anka, Bayraktar TB2, Hürkuş, Jandarma Çelik Kanatlar, Paramotor, Gyrocopter ve Atak Helikopteri ekipleri de uçuş gösterisi yapacak.

Etkinliğin ilk gününde söz konusu faaliyetlerle beraber onlarca konser ve müzikal düzenlenecek.

Saat 13.00’da gerçekleşen açılış töreni ile beraber ‘Bilim Şov’, Rafadan Tayfa Teknolojik Tayfa’, ‘Hürkuş ve Gökbey Müzikali’, ‘Sahne Senin’, Uçan Çocuklar Akrobasi Gösterisi’ ve Burak Yeter konserleri festivale eşlik edecek.

Katılımın tamamen ücretsiz olduğu TEKNOFEST İzmir’i ziyaret etmek için festival önünde ya da internet üzerinden kayıt olunması gerekiyor.

Etkinlik alanını sabırsızlıkla bekliyor ve hızlıca giriş yapmak istiyorsanız online kayıt yaptırmanızı öneriyoruz. TEKNOFEST 2023 İzmir için online ziyaretçi kaydı oluşturmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x